20 czerwca zapraszamy do Parku Miejskiego na wieczór pełen magii, światła i niepowtarzalnej atmosfery!
W miarę jak dzień ustępuje miejsca najkrótszej nocy w roku, Park Miejski przekształci się w przestrzeń spotkań, inspiracji oraz wspólnego świętowania. To idealny moment, aby zanurzyć się w tradycjach przodków, poczuć bliskość natury i spędzić niezapomniane chwile w towarzystwie rodziny i przyjaciół.
Program wydarzenia:
17:00
Warsztaty wicia wianków.
Słowiańskie moce zatopione w żywicy.
Poszukiwanie kwiatu paproci.
Prastare opowieści o wpływie lasu i drzew na zdrowie.
Letnie przesilenie – zabawy w terenie.
19:00
Kupalnocka czy Świętojanki. Jedno czy dwa święta? – wykład dr Alicji Trukszyn.
20:00
Koncert zespołu DZIKIE JABŁKA.
21:30
Bestia w mieście – prezentacja prac uczestników warsztatów Pracowni Rzeźby i Ceramiki MCK.
Korowód wokół wód.
Niech ta wyjątkowa noc wypełni się światłem ognia, zapachem ziół, muzyką i dawnymi tradycjami. Spotkajmy się przy wspólnym świętowaniu Nocy Świętojańskiej!
Wstęp wolny!
Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku.